Podróż autobusem po Maroku

Podróż autobusem po Maroku

Autobusy w Maroku

Autobus CTM Maroko
Autobus CTM w górach Atlasu Wysokiego w Maroku

Jeśli lubisz poznawać kraje przez pryzmat lokalnego transportu to Maroko będzie rajem dla Ciebie.

Sieć autobusowa jest bardzo rozwinięta, a jakość usług coraz lepsza.

Między wszystkimi miastami istnieją dogodne połączenia autobusowe. Na niektórych trasach, jak Marrakesz do Ouarzazate, autobusy odjeżdżają nawet kilka razy dziennie.

Ceny biletów są bardzo przystępne i uzależnione od długości trasy.

Który autobus wybrać?

Autobus Supratours w Warzazat Maroko
Autobus Supratours w Warzazat Maroko

W Maroku operują dwaj niezawodni i bezpieczni przewoźnicy godni polecenia.

Najlepsze autobusy w Maroku to autobusy firm Supratours i CTM. Odwiedź ich strony, tam znajdziesz więcej informacji o dokładnym rozkładzie jazdy i cenach biletów.

Są to autobusy nastawione na rozwój infrasturuktury turystycznej, wiąc oferują one lepszy komfort jazdy niż lokalne autobusy między miastami, które są tańsze, tłoczniejsze, wolniejsze, ale gdzie masz szanse poznać lokalnych ludzi i być może ich kury.

Jeśli lubisz przygody lokalny autobus jest w sam raz dla Ciebie, ale jeżli wolisz solidność i komfort wybierz autobus Supratours lub CTM.

Zwykle może pojawić się na dworcu autobusowym i kupić bilet. Jednak na podróż w kierunku pustyni jest zawsze najlepiej kupić bilet z minimum dziennym wyprzedzeniem (szczególnie w szczycie sezonu), by zagwarantować sobie miejsce w dogodnym dla nas terminie i godzinie.

Autobusy CTM i Supratours mają inne terminale niż pozostałe autobusy. Nie pomyl się i bądź na dworcu autobusowym 30-60minut przed odjazdem.

Posted on: November 5, 2012ania